Zalety dmuchanych kołnierzy pozabiegowych
Dmuchany kołnierz pooperacyjny jest lekki i bardziej komfortowy w noszeniu niż popularny plastikowy tunel klosz. Co więcej, jest dużo bezpieczniejszy w użytkowaniu – pies lub kot nie ma ograniczonego pola widzenia, a więc nie niszczy przypadkowo mebli ani innych przedmiotów. Dmuchany kołnierz łatwo jest założyć oraz dopasować do obwodu szyi zwierzęcia. Ewentualnie dopasować tak, by zwierzęciu było możliwie wygodnie.
Najważniejsze cechy dmuchanych kołnierzy pozabiegowych
Dmuchane kołnierze wyglądem przypominają grube i szerokie obroże. Zapinane są na rzep, a więc można je dowolnie regulować i dopasowywać do szyi psa. Co więcej, dmuchaną oponkę można zamocować do obroży, przez co ryzyko zsunięcia kołnierza jest bliskie zeru. Twardość kołnierza można regulować poprzez poziom wypełnieni powietrzem.
Każdy kołnierz wykonany jest z pokrowca zapinanego na suwak oraz dmuchanej części wewnętrznej. Co ważne, kołnierze produkowane są w 7 rozmiarach – w ofercie sklepu internetowego Kot Barnaba kupić można oponki zarówno na koty i małe rasy psów w rozmiarze XS, jak i duże kołnierze XL, które sprawdzą się w przypadku mastiffów czy też rottweilerów.
Dlaczego warto stosować dmuchany kołnierz pozabiegowy?
Jak wspomniano wcześniej, kołnierz pooperacyjny w wersji dmuchanej jest w pełni bezpieczny w użytkowaniu – nie rysuje mebli ani ścian, ponieważ nie ma ostrych krawędzi. Co więcej, zwierzak może wygodnie jeść i spać. Oponka nie przeszkadza zatem w normalnym funkcjonowaniu ani poruszaniu się i nie ogranicza pola widzenia. Nie stanowi także blokady dla prawidłowego odbierania dźwięków. Lekki, dmuchany kołnierz jest praktycznie nieodczuwalny, a dla czworonoga w trakcie rekonwalescencji po zabiegu jest to bardzo ważna cecha.
Kołnierz ochronny dla psa jest wodoodporny, a więc wbrew pozorom łatwo jest utrzymać go w czystości. Materiał wierzchni jest bardzo wytrzymały, zatem nie ma ryzyka, że zwierzak przegryzie lub rozdrapie oponkę i przebije dętkę wewnątrz. Zakres ochrony dmuchanej oponki w znacznej mierze zależny jest od wielkości, budowy oraz zwinności czworonoga. Niemniej jednak w przypadku dużych ras powinien wystarczyć do ochrony pleców, boków, środkowej części brzucha oraz klatki piersiowej przed wylizywaniem i wygryzaniem szwów. U mniejszych osobników osłoni cały brzuch, a nawet okolice odbytu i kończyn.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana